Aifon X nejlevněji

Aifon X

Aifon X - Aifon X má nový bezrámečkový design a pyšní se Super Retina HD OLED displejem, který zaujímá celou plochu telefonu. Podporuje technologii HDR10 a Dolby Vision. To vše je chráněno nejtvrdším sklem, které kdy bylo pro chytré telefony použito. Na jeho povrchu je nanesena oleofobní povrchová úprava, která zabraňuje ulpívání otisků prstů. EPL AIFON X - NEJLEVNĚJI + DOPRAVA ZDARMA

Aifon X nejlevněji

Aifon

V čem se Aifon X X liší od Aifon 8?

Ačkoliv byly Aifon X a Aifon 8 představeny oba ve stejný den, Aifon X stojí o řád výše a liší se oproti Aifon 8 v těchto ohledech:

 • Unikátní bezrámečkový design.
 • Nový a větší Super Retina HD OLED displej s úhlopříčkou o velikosti 5,8″.
 • Nemá Home Button a čtečku otisků prstů Touch ID.
 • Face ID – umožňuje odemknout telefon rozpoznáním obličeje.
 • Dva 12MPx fotoaparáty s širokoúhlým objektivem a teleobjektivem.
 • 2× větší zoom.
 • Portrétní režim fotoaparátu.

V jakých ohledech je ještě Aifon X odlišný v porovnání s Aifon 7?

Kromě výše uvedených výhod se Aifon X liší od loňského Aifon 7 následovně:

 • Nový čip A11 Bionic s neuronovým enginem.
 • True Tone displej.
 • Možnost natáčení 4K videa až při 60 fps.
 • Až 256GB paměťová varianta.
 • Přibližně o 2 hodiny delší výdrž baterie.
 • Bezdrátové nabíjení s podporou Qi nabíječek.


Aifon

 

Nový design
+ OLED displej
+ Bezdrátové nabíjení
+ Skvělý výkon
+ Špičkový fotoaparát
Vysoká cena
-Fotoaparát velmi vystupuje ze zadní stěny
-Výdrž baterie by mohla být lepší
-Väčšinu aplikací a her je ještě třeba optimalizovat pro nový displej
hlavní parametry
Dotykový displej, Smartphone, Apple iOS, 5,8 „(15 cm), 1125 x 2436, Displej OLED, Fotoaparát 12MPx, Nano SIM, 256GB, Barva Stříbrná

 

Již více než dekádu představuje Aifon X pojem smartphone. Je to zařízení, které přináší moderní technologie a ekosystém, který funguje a který na svou stranu přilákal miliony příznivců. Apple kromě Aifon X představil i Aifon 8, telefon, který je jakýmsi ztělesněním staré vize s hrubšími rámečky a hardwarovým tlačítkem „Domov“. Nový Aifon X (čti iPhone „deset“) představuje začátek nové kapitoly, modernějšího designu a celkově budoucnosti společnosti.

Oba smartphony toho mají mnoho společného. Mluvím hlavně o procesoru A11 Bionic, bezdrátovém nabíjení či portrétní režimu s dalšími funkcemi. Oba smartphony jsou odolné vůči vodě, mají stejně rychlé modemy pro komunikaci a verze rozděleny podle kapacity úložiště – 64 GB a 256 GB.

Aifon X: Design

Podobně, jako tomu bylo iu iPhone 4, i Aifon X má přední i zadní stranu překrytou sklem, zatímco boky zdobí nádherná chirurgická ocel. Všechny hrany a strany jsou pěkně zaoblené, takže telefon v ruce působí tak pohodlně, jak to jen jde. Je přímo těžké nahmatat, kde končí sklo a začíná kovový rámeček, a to je dobře.

 

Aifon X: OLED displej

Hlavní výhodou bezrámikového displeje je to, že výrobce získá možnost osadit větší panel do konstrukce, která zůstává stejně nebo podobně malá jako dosud. Díky tomu se Apple podařilo Aifon X, který je menší než iPhone 8 Plus s 5,5-palcovým displejem, vybavit až 5,8-palcovým panelem.

Aifon X: Face ID

S chybějícím snímačem otisků prstů – Touch ID – musel Apple přijít s něčím jiným. Odpovědí je technologie Face ID umístěna ve výřezu v displeji. Její úloha je přesně zmapovat a rozpoznat 3D obraz tvé tváře. Jde o podstatně bezpečnější způsob rozpoznání obličeje než ten, který nabízí Samsung či LG.

Nastavení Face ID je tak jednoduché, až jsem měl pocit, že ten telefon ani nemohl zaznamenat vše důležité. Mýlil jsem se, zaznamenal vše, co bylo třeba a div se svět, vše i fungovalo, a to i přesto, že během představení Face ID to již tradičně nefungovalo.

Aifon X: Fotoaparáty

Apple už podobně, jako u předchozích modelů nový Aifon X vybavil duálním fotoaparátem složeným ze dvou 12 Mpx senzorů, díky čemuž dokáže nabídnout portrétový režim. Jde o režim, který rozmaže pozadí, zatímco snímaný objekt zůstane ostrý. Při senzorech na Aifon X došlo ve srovnání s loňskou generací k vylepšením.

Zoom objektiv je po novém světelnější. Namísto ƒ / 2.8 se můžeš těšit až na ƒ / 2.4, což se odrazí na čistších záběrech a rozmazanější pozadí. Kromě toho, procesor A11 Bionic dokáže záběr analyzovat až natolik, že v vyfocena záběru můžeš měnit osvětlení i po pořízení, co funguje překvapivě dobře.

Aifon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>